Sparťané z předposledního domácího utkání sezony berou všechny tři body. O nejtěsnějším vítězství 1:0 nad Slovanem Liberec rozhodl kapitán David Lafata.

Zranění ze hry vyřadilo Marečka, nemoc zase Juliše, a tak byl v základní sestavě prostor pro navrátilce. Na levém kraji obrany si zahrál Hybš, uprostřed zálohy pak Aleš Čermák.

První šanci zápasu si vytvořili hosté, když nehlídaný Kerbr před brankou po Ekpaiově centru nemířil přesně. Pak už ale hrozili sparťané.

Dvakrát z podobné pozice pálili Vácha s Karavaevem, oba však zamířili vedle Dúbravkovy branky. Největší příležitost prvního poločasu promarnil Tiémoko Konaté, který po Vatajeluově pasu z rychlého protiútoku trefil tyč liberecké branky.

Skóre se měnilo až po devíti minutách hry ve druhém poločase. Aktivní Vatajelu posunul míč na Davida Lafatu, ten se na hranici vápna otočil a Dúbravka proti jeho tečované střele neměl šanci.

Kapitán mohl hned vzápětí zvýšit, jenže zblízka nedokázal do branky dopravit ostrý Karavaevův centr z pravé strany. Neujala se ani Konatého střela po rychlém protiútoku, a tak Sparta Slovan Liberec porazila pouze jednogólovým rozdílem.