Pražské derby mezi Spartou a Slavií skončilo v Edenu remízou 1:1. Spartu poslal do vedení devět minut před koncem Václav Kadlec, ale domácí vyrovnali v nastaveném čase z pokutového kopu, který proměnil Milan Škoda.

Z nominace na utkání na poslední chvíli vypadl zraněný Ondřej Mazuch a na post stopera se posunul Lukáš Mareček – a odehrál vynikající zápas.

Kdo v derby čekal tlak domácího týmu, byl překvapen. V Edenu se hrálo vyrovnané utkání, avšak v prvním poločase s minimem šancí.

Slavia zahrozila nepříjemným, nicméně nepřesným centrem Tecla a Zmrhalovou ranou vysoko nad branku, sparťané zase Karavaevovou standardkou, kterou se marně snažili z malého vápna doklepnout do sítě Václav Kadlec s Davidem Lafatou.

Ve druhém poločase nejprve zahrozili hosté, když Barák dostal na levé straně až příliš prostoru, ale jeho zpětný pas před branku dokázal odkopnout do bezpečí Vácha.

Skóre se měnilo až deset minut před koncem, kdy z pravé strany po Sáčkově akci odcentroval Konaté a Václav Kadlec zblízka uklidil míč do sítě.

V samotném závěru se Slavia dočkala vyrovnání, když rozhodčí nařídil pokutový kop po faulu na střídajícího Mingazova a penaltu proměnil domácí kapitán Milan Škoda. 287. derby tak skončilo remízou 1:1.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 90. Škoda z pen. – 81. V. Kadlec

ŽK: Hušbauer – Lafata, Vácha, Šural, Pulkrab

Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Tecl (65. Mešanovič), Hušbauer (83. Van Buren), Barák, Zmrhal (78. Mingazov) – Škoda.

Sparta: Koubek – Karavaev, Holek, Mareček, Hybš – V. Kadlec (89. Juliš), Vácha, Sáček, Konaté (90. Néstor) – Lafata (75. Pulkrab) – Šural.

Rozhodčí: Franěk – Paták, Peřina.

Diváci: 19084.

zdroj: sparta.cz