Další kanonáda nepřišla. Sparťané sice i tentokrát udrželi čisté konto, ani oni se však nedokázali střelecky prosadit a s Ferencvárosem remizovali 0:0.

Sparťané si sice udržovali územní převahu, šance ale byly k vidění na obou stranách. Bičík musel v první šanci krýt nepříjemnou střelu Radóa po centru Moutariho.

Na druhé straně mohl otevřít skóre David Lafata, který se opřel do centru z rohového kopu a trefil jen prostor, který hlídal brankář Dibusz. Christian Frýdek poslal následnou dorážku těsně vedle.

Po zaváhání Michala Kadlece se neprosadil ani Böde, který svou tvrdou střelu opřel pouze do sparťanského obránce, který se stačil vrátit a napravit svou chybu.

Ve druhém poločase už hrozila pouze Sparta. Jenže zatímco pokusy Vatajelua a Havelky kryl Dibusz, Václav Kadlec po sklepnutí Davida Lafaty v pravděpodobně největší šanci zápasu branku přestřelil.

Předčasný návrat Matěje Hybše z hostování sice mohl být pro mnohé překvapením, ale jak se nyní ukazuje, rozhodně nebyl neopodstatněný. Matěj na kraji obrany podává výtečné výkony a o post levého obránce se se silnou konkurencí hodlá porvat.

V bezgólovém zápase s Ferencvárosem Matěj odehrál celých devadesát minut, poslední půlhodinu dokonce nezvykle na stoperu. Jeho další působení ve středu obrany ale čekat nemusíte.

„Vzniklo to ze situace, kdy nám Mazda po minulém zápase kvůli lehčímu zranění vypadl ze hry. Káca hrál minule celých devadesát minut a my to teď museli nějak postavit. Mně to na stoperu nedělá problém, hrál jsem tam dokonce jeden, dva zápasy i v Jablonci,“ krčil po duelu s maďarským týmem rameny Hybš.

Přestože v něm sparťané nedosáhli na vítězství, zklamaní ze hřiště neodcházeli. Mimo jiné i proto, že se únava během soustředění začíná hromadit.

„Byl to náročný zápas. Dnes to bylo to kondičně zaměřené, chtěli jsme je honit po celém hřišti, a když jsme nemohli, tak jsme zalezli do bloku,“ vysvětloval Hybš.

Navíc maďarský tým taktéž předvedl solidní výkon a sparťanům rozhodně nedal nic zadarmo.

„Věděli jsme, jak hráli s Libercem, a že to nebude jednoduchý soupeř. Ale soustředili jsme se na svou hru, abychom je roztáhli a předvedli nějaké kombinace, které jsme si nacvičili. Myslím, že to tam i bylo, jen to tam nepadalo tak, jako v minulých zápasech,“ posteskl si Matěj.

Střelecká produktivita, která byla v posledních přípravných zápasech výjimečná, totiž tentokrát pokulhávala.

„Produktivita je jedna věc, ale my jsme si dnes ani těch šancí moc nevytvořili. Tolik šancí, jako v předešlých zápasech, tam nebylo. Ale ještě je čas něco nacvičit. V příštích zápasech si to musíme lépe připravit v předfinální fázi. Pak jsme silní a gól dát umíme,“ věří Hybš.

Jak už bylo řečeno, stoperem se Hybš nestane a bude dál bojovat o svůj post levého obránce. Boj to však nebude snadný – v zimě Spartu posílil mladý Rumun Vatajelu, navíc z Afrického Poháru národů se vrátil Costa a to už je solidní konkurence.

„Jsme Sparta Praha, tady konkurence vždycky byla, je a bude. Jsme tu tři, Costa navíc může hrát i stopera, Bógdan i halva. Je to těžké, ale tohle je Sparta. Každý se o to porve tak, jak bude umět,“ dodal Matěj Hybš.

autor: sparta.cz