Sparťanský záložník Lukáš Vácha je zpět s týmem na soustředění v Rakousku. Vašon utrpěl v nedělním utkání s Rubinem Kazaň zranění kotníku a ještě ten den odcestoval do Prahy na vyšetření. Ve středu kolem oběda dorazil společně s klubovým lékařem Miroslavem Sinkulem zpět do Bad Leonfeldenu.

„Lukáš po příjezdu do Prahy absolvoval vyšetření, které potvrdilo distorzi kotníku, a ihned byla zahájena intenzivní léčba. V ní budeme pokračovat i nadále a v tuto chvíli je odhadovaná nucená pauza 10-14 dní pokud vše půjde podle plánu,“ řekl pro sparta.cz klubový lékař Miroslav Sinkule.

„Dnes jsem teprve začal chodit bez berlí,“ prozradil Lukáš, který dorazil na hotel s ortézou, která mu umožňuje našlapovat. „Bude tady o mě dobře postaráno, Tomáš Stránský si mě vezme do péče, budu chodit do bazénu, ale příliš velkou zátěž mi kotník nedovolí. Maximálně asi do posilovny,“ říkal Lukáš po návratu na hotel.

 

„Vše záleží, jestli mě bude kotník bolet a jak se to zranění bude vyvíjet a hojit. Vše budeme konzultovat společně s doktorem, Tomášem Stránským, fyzioterapeuty a kondičními trenéry,“ pokračoval Lukáš, který společně s týmem odjede zpět do Prahy v pátek kolem poledne, kdy soustředění končí.

„To, že budu zase s týmem, mi může pomoct i psychicky. Tohle zranění mě nezlomí, věří, že to půjde dobře a budu brzy zpátky,“ dodal Vašon.

zdroj: www.sparta.cz