Sparta se se sezonou rozloučila stylově a porazila Jihlavu 5:0! David Lafata si pěti brankami suverénně zajistil další titul krále střelců a svému kamarádovi Radku Kováčovi tak zpříjemnil loučení s aktivní hráčskou kariérou.

Otazníky týkající se primátu v tabulce střelců vzaly za své už po dvaceti minutách. Lafata se nejprve hlavičkou ve 12. minutě dotáhl na vedoucího Ďuriše a o sedm minut později tečoval Kováčovu střelu tak šikovně, že míč zapadl za brankáře a kapitán se na čele tabulky střelců osamostatnil.

Sparta do konce prvního poločasu zahrozila ještě Konatém, ale další branky už – stejně jako při šancích Dvořáka a Hronka na druhé straně – v prvním poločase nepadly.

Svůj hattrick totiž kapitán dovršil až těsně před uplynutím hodiny hry, kdy do sítě doklepl přesný centr Konatého a zvýšil na tříbrankový rozdíl. Jenže stále neměl dost! Devět minut poté z přímého kopu překonal Berkovce počtvrté a Sparta vedla 4:0!

Pátý gól pak přidal nejstylověji – z poloviny hřiště přesnou střelou přehodil Berkovce a stanovil závěrečné skóre.

AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 12., 19., 56., 65., 77. Lafata

ŽK: Mareček, Sáček – Marek

Sparta: Bičík – Zahustel, Kováč, Costa, Krejčí – Konaté, Dočkal, Mareček, Matějovský (46. Sáček), Jiráček (46. Fatai) – Lafata.

Jihlava: Rakovan – Krejčí, Šourek, Hronek, Bazal, Marek, Demeter, Fulnek, Nerad (62, Batioja), Kukol (66. Voltr), Dvořák (81. Klíma).

Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Hájek.

Diváci: 7111.

autor: sparta.cz