Sparťanští fotbalisté zvládli po čtvrtečním utkání s Krasnodarem i nedělní ligový duel s Mladou Boleslaví. Díky gólům Josefa Šurala a Costy vyhráli 2:0, stáhli ztrátu na Plzeň opět na tři body a třetí Boleslavi naopak utekli na rozdíl devíti bodů. Trenér Zdeněk Ščasný byl po zápase spokojený s důležitou výhrou.

 

 

 

 

„Když máte za sebou těžký zápas, který skončí pozdě v noci, tak není jednoduché přepnout zase na další zápas. Zažil jsem to jako hráč i trenér, a jsem moc rád, že jsme zápas po krátké pauze zvládli,“ řekl trenér na tiskové konferenci.

„Vrátili jsme se k rozestavení, které jsme praktikovali během přípravě, takže to nebylo žádné překvapení. Nepřizpůsobovali jsme se soupeři, udělali jsme změny a herně jsme byli dobří především v prvním poločase. Věděli jsme, že mají zjednodušenou přechodovou fázi, nakopávané míče jsme zvládali, takže oni neměli v podstatě žádnou mezihru,“ těšilo trenéra.

34907_vac_6609

„Pokud bychom nedali v prvním poločase branky, tak by druhá půle vypadala jinak. Hráči to cítili a v druhém poločase nastavili trochu úspornější režim, takže ta druhá půlka nebyla asi moc pohledná, ale všichni jsme rádi, že jsme získali tři body,“ pokračoval.

celý sestřih:

„Stav Davida Lafaty sledujeme, jsme ve spojení s panem doktorem Kolářem. Máme dohodu, že to nechceme zbytečně urychlit. Byla šance, že by nastoupil už dnes, ale byl by to zbytečný risk. Pravděpodobně nebude hrát ani v Krasnodaru a jeho případný start je až pravděpodobný až proti Dukle,“ uvedl na adresu sparťanského kapitána.

Spartě bude v dalších dvou ligových zápasech kvůli osmi žlutým kartám chybět obránce Costa. „Asi by dostal osmou žlutou kartu hned v dalším zápase, takže to není potřeba dlouze řešit. Mario Holek odehrál výborně proti Krasnodaru a velmi blízko je i Ondra Mazuch, kterého chceme zapracovat do sestavy v pohárových zápasech s Libercem, takže náhradu máme,“ dodal kouč.

galerie: 

ostatní články:

Šuralovi zatím Sparta sedí.- iSport.cz

Ščasný: Lafata asi na Krasnodar nebude.. – iSport.cz

Hrál si na Maradonu? Vyloučený Baroš to schytal od kouče i od fanoušků. – iSport.cz

autor: SPARTA.CZ